Δράσεις

• Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου  2015 στις 18:30, έγινε συνάντηση εργασίας του Διευθυντή με το Δ. Σ. του συλλόγου γονέων  και κηδεμόνων.Ο Διευθυντής περιέγραψε τα δεδομένα της νέας σχολικής χρονιάς και ζήτησε να μεταφέρουν στους γονείς ότι ο λόγος που δεν έγινε η καθιερωμένη τον Σεπτέμβρη ενημερωτική συνάντηση σχολείου - γονέων, είναι ότι κάτι τέτοιο δεν είχε νόημα στην παρούσα φάση, με δεδομένο ότι ο ίδιος έχει παραιτηθεί και πρόκειται να αντικατασταθεί. Ως εκ τούτου δε είχε ουσιαστικό νόημα μια συνάντηση στην οποία θα περιέγραφε τους σχεδιασμούς του και το όραμά του για τη νέα σχολική χρονιά. Αυτό προφανώς θα γίνει αμέσως μετά την αλλαγή διεύθυνσης. Από την πλευρά τους οι γονείς του Δ. Σ. ενημέρωσαν τον Διευθυντή για τις επικείμενες αρχαιρεσίες του συλλόγου. Η συνάντηση έκλεισε με τις αμοιβαίες ευχαριστίες για την ειλικρινή και δημιουργική συνεργασία.

Κάτω: Φωτογραφία από τη συνάντηση

• Τη Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016, ο δήμος Πατρέων εγκατέστησε στο σχολείο μας κάδο κομποστοποίησης, μετά από αίτημα του Δ/ντη κ. Καπούς. Παράλληλα έγινε ενημέρωση των μαθητών σε σχέση με τα υλικά που πρέπει να τοποθετούν στον κάδο, με στόχο την ευαισθητοποίησή τους στο θέμα αυτό.

Κάτω: Φωτογραφίες από την ενημέρωση και την τοποθέτηση του κάδου