Δραστηριότητες γονέων 2017-18

Πάτρα 1/11/2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ του ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Υπάρχουν στιγμές που τα λόγια αδυνατούν να περιγράψουν  τη θλίψη…..

Τέτοιες στιγμές βιώνουμε τις τελευταίες ώρες μετά τον αιφνίδιο και πρόωρο  χαμό του αγαπητού καθηγητή και Υποδιευθυντή του σχολείου μας (11ο Γυμνάσιο Πάτρας).

Ο ιδιαίτερα προσφιλής σε μαθητές και γονείς κ. Δημήτρης Σιφακάκης, ταξίδεψε μακριά μας, σκορπίζοντας τη θλίψη στους μαθητές , γονείς, συναδέλφους και οικείους του.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και  κηδεμόνων, τις δύσκολες αυτές ώρες, θέλει να εκφράσει τη συμπαράσταση και θλίψη του για το τραγικό συμβάν στην οικογένειά του  καθώς και στη σχολική κοινότητα, εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς.

Τα δάκρυα των μαθητών και όλων όσων σε γνώριζαν ας ανοίξουν διάπλατα τις πόρτες του παραδείσου σεβαστέ και αγαπητέ καθηγητή μας

Την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018,  ο σύλλογος γονέων & κηδεμόνων έκοψε πίτα για τους μαθητές του σχολείου αλλά και τους καθηγητές.

Κάτω Φωτογραφίες