5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής δημιουργίας

Συμμετείχαμε στο 5ο Μαθητικό φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας, που διοργάνωσε στην Πάτρα 2 έως 4 Απριλίου 2015, ο σύμβουλος Πληροφορικής κ. Μπίρμας, με δύο ψηφιακές δημιουργίες.

1. Την Παρασκευή 3 Απριλίου με το ψηφιακό έργο "Ο εθελοντισμός σαν αξία και πως αλλάζει την εικόνα του σχολείου", που δημιούργησαν οι μαθήτριες της περιβαλλοντικής ομάδας, Χριστακούδη Αναστασία και Μυλωνά Βιβιάννα με την καθοδήγηση του καθηγητή κ. Φυκούρα Ηλία.

Δείτε την ψηφιακή δημιουργία μας εδώ.

Κάτω: Φωτογραφίες από τον χώρο των περιπτέρων

Κάτω: Φωτογραφία από την παρουσίαση

2. Το Σάββατο 4 Απριλίου με το ψηφιακό έργο "Καλωσήρθατε στον κόσμο της Jane Austen", που δημιούργησαν και παρουσίασαν οι μαθητές της πολιτιστικής ομάδας με την καθοδήγηση της καθηγήτριας κ. Δημητρακοπούλου Γεωργίας και τη βοήθεια στην τελική συμμετοχή του καθηγητή πληροφορικής τον κ. Γιαννόπουλου Αλέξανδρου.

Δείτε την παρουσίαση της ψηφιακής δημιουργίας μας εδώ.

Κάτω: Φωτογραφία από την παρουσίαση