Ενημερώσεις - επιμορφώσεις 2012-13

• Την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου ο κ. Σιφακάκης καθηγητής μαθηματικών, ο οποίος ήταν ο πολλαπλασιαστής του σχολείου μας, επιμόρφωσε τους καθηγητές μας στη χρήση των διαδραστικών πινάκων.

• Την Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012 στις 18:00, μετά από πρόσκληση του διευθυντή, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου, συνάντηση ενημέρωσης των γονέων, από τον Διευθυντή και ομάδα καθηγητών, για θέματα λειτουργίας του σχολείου, θέματα παιδαγωγικά αλλά και εκπαιδευτικά που αφορούν στου μαθητές μας.

• Την Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2012 οι κυρίες Παντελή και Ασημακοπούλου από το ΚΕΔΔΥ Πάτρας, μετά από αίτημα του Διευθυντή, επιμόρφωσαν τους καθηγητές του σχολείου μας στον τρόπο διαχείρισης των παιδιών με δυσλεξία.